Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > The 2024 US Presidential Election - What to expect over the next 18 months

31 maja 2023 roku odbył się wykład otwarty pt. The 2024 US Presidential Election - What to expect over the next 18 months, który poprowadzili amerykańscy eksperci i praktycy, tj. Joshua Burgin i Chris Brennan.


Joshua M. Burgin pełni funkcję Senior Program Officer w Międzynarodowym Instytucie Republikańskim (IRI) w Warszawie. Przez prawie trzy dekady Burgin łączył zainteresowania zawodowe związane z polityką wewnętrzną Stanów Zjednoczonych i sprawami międzynarodowymi, koncentrując się na Europie Środkowej i Wschodniej. Burgin kierował licznymi kampaniami politycznymi na Florydzie i w Massachusetts, a także ubiegał się o urząd. Zajmował wiele stanowisk w administracji stanowej i lokalnej. Ponadto Burgin jest doradcą Europejskiej Akademii Dyplomacji i koordynatorem programu New Security Leaders na Warsaw Security Forum.

Joshua Burgin uzyskał tytuł magistra administracji publicznej w Harvard Kennedy School of Government, gdzie otrzymał nagrodę Lucius Littauer Award za osiągnięcia akademickie.

Christopher Brennan od prawie ćwierć wieku jest sprawdzonym liderem i specjalistą od rozwiązywania problemów, z doświadczeniem w zakresie rzecznictwa, organizowania społeczności lokalnej, stosunków międzyrządowych, strategii komunikacji, szkolenia wolontariuszy i wielu innych zadań i obowiązków. Chris pracował przy kampaniach politycznych, w rządzie stanowym i federalnym oraz w sektorze prywatnym.

Jako absolwent University of North Carolina-Charlotte, Brennan rozpoczął swoją karierę zawodową jako zastępca kierownika kampanii kongresmana Michaela Fergusona w New Jersey podczas cyklu kampanii w 1998 roku. W 1999 r., jako przedstawiciel terenowy Republikańskiego Komitetu Stanowego New Jersey, gdzie pomógł utrzymać republikańską kontrolę nad zgromadzeniem stanowym, Chris pracował jako dyrektor terenowy w programie Victory 2000 Republikańskiego Komitetu Narodowego, pomagając w wyborze republikańskiego mandatu w wyścigach federalnych i lokalnych.

Po uzyskaniu tytułu magistra historii amerykańskiej w Citadel (The Military College of South Carolina) i The College of Charleston w Charleston w Karolinie Południowej, Brennan pełnił funkcję dyrektora politycznego w południowo-wschodniej Pensylwanii i dolinie Lehigh w kampanii reelekcyjnej prezydenta Busha w 2004 roku. Na tym stanowisku nadzorował dziesięć najludniejszych hrabstw w Pensylwanii i pomógł zbudować bazę ponad 10 000 wolontariuszy. Pod kierownictwem Brennana zespół wolontariuszy nawiązał kontakt z ponad dwoma milionami wyborców w sam dzień wyborów.

Po wyborach Brennan pełnił funkcję dyrektora ds. zewnętrznych firmy Verizon w środkowej Pensylwanii. Od służby jako łącznik Verizon do władz lokalnych i powiatowych, do reprezentowania Fundacji Verizon w jej charytatywnych przedsięwzięciach, Brennan służył jako twarz Verizon w lokalnej społeczności.

W latach 2013-2015 Brennan dołączył do administracji gubernatora Pensylwanii Toma Corbetta jako dyrektor regionalny w Centralnej Pensylwanii, a następnie został dyrektorem ds. komunikacji gubernatora porucznika Jima Cawleya.

Ostatnio Brennan był dyrektorem ds. projektów specjalnych w The Bravo Group, jednej z największych firm public relations i adwokackich w Stanach Zjednoczonych. Kierował tam wieloma projektami, w tym finansowanym przez USAID projektem budowania demokracji w Macedonii Północnej.

Po okresie pełnienia funkcji dyrektora politycznego Defending Democracy Together w Pensylwanii podczas kampanii wyborczej w 2020 roku, Brennan przyjął posadę w The International Republican Institute jako dyrektor programowy w Macedonii Północnej. Obecnie mieszka w Skopje, Macedonii Północnej z żoną i rodziną.


W wydarzeniu uczestniczyła kadra oraz studenci polscy i zagraniczni Instytut Studiów Międzynarodowych oraz Konsorcjum European Master Global Studies (EMGS).Zrzut-ekranu-2023-05-31-o-140530

Zrzut-ekranu-2023-05-31-o-1405551

Zrzut-ekranu-2023-05-31-o-140608Zrzut-ekranu-2023-05-31-o-140628