Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego

Wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego

Studenci kierunku Stosunki Międzynarodowe, na specjalności Współczesne Służby Dyplomatyczne, w ramach realizowanego przedmiotu Praktyka i funkcje konsularne, dnia 17 kwietnia 2018 roku - mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, Panem Henrykiem Kalinowskim, Jego Zastępcą - Panią Małgorzatą Stygar oraz pracownikami Urzędu Stanu Cywilnego we Wrocławiu. 

Wykład na temat zmian w Ustawie Prawo o aktach stanu cywilnego i praktycznego podejścia do jej stosowania przedstawiła Pani Małgorzata Stygar. Spotkanie było okazją do podjęcia dyskusji m.in. na temat rejestracji wydarzeń dot. urodzeń, małżeństw, zgonów (w tym tych, które nastąpiły za granicą i w rejestracji, których niezbędna jest pomoc konsula), transkrypcji i odtwarzania w rejestrze stanu cywilnego zagranicznych aktów stanu cywilnego, czy aktualizowania aktów stanu cywilnego. 

Dzięki uprzejmości Pań - Diany Kaczyńskiej i Sylwii Ogorzałek z Działu Wydawania odpisów i zaświadczeń z rejestru stanu cywilnego i tłumaczeń aktów stanu cywilnego sporządzonych w języku niemieckim - studenci mogli na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają księgi stanu cywilnego (sporządzane w formie papierowej do 2015 roku) i przyjrzeć się zbiorom ksiąg stanu cywilnego sporządzonym w języku niemieckim przed 1946 rokiem. 

Organizatorem spotkania była dr hab. Małgorzata Łakota-Micker.


Serdecznie dziękujemy Kierownictwu i pracownikom Urzędu Stanu Cywilnego za poświęcony czas i niezwykle cenne informacje. 

dr hab. Małgorzata Łakota-Micker

IMG_6978JPG_bv349r