Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wykład byłego dowódcy Jednostki Wojskowej GROM płk rezerwy Piotra Gąstała pt.: „Rola sił specjalnych we współczesnych konfliktach zbrojnych”

6 grudnia 2022 r. w Instytucie Studiów Międzynarodowych UWr gościł pułkownik rezerwy Piotr Gąstał, wieloletni oficer Jednostki Wojskowej GROM, a w latach 2011-2016 jej dowódca. Podczas swojego pobytu we Wrocławiu wygłosił on wykład pt. „Rola sił specjalnych we współczesnych konfliktach zbrojnych”, w trakcie którego, na przykładzie JW GROM, przedstawiona została specyfika współczesnych jednostek specjalnych: zakres i cel działania, proces szkolenia, uzbrojenie oraz sposób rekrutacji. Ponadto w trakcie dyskusji, w której aktywnie uczestniczyli studenci naszego Instytutu, pułkownik Gąstał przedstawił praktyczne przykłady skutecznego działania jednostek specjalnych we współczesnych konfliktach zbrojnych i operacjach reagowania kryzysowego.

Było to już siódme spotkanie zrealizowane w ramach cyklu pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie Polski”, poświęconego kluczowym zagadnieniom, istotnym z punktu widzenia kształtowania bezpieczeństwa naszego kraju.

Organizatorami spotkania z ramienia Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr byli: dr Artur Drzewicki i dr Jarosław Stróżyk z Zakładu Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa RP.

P1020612

P1020628P1020647P1020653P1020663P1020669P1020673