Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wykład otwarty dr. Richarda Arnolda z Muskingum University

Instytut Studiów Międzynarodowych zaprasza na wykład otwarty, który wygłosi dr Richard Arnold z Muskingum University w USA. Wykład będzie poświęcony ruchowi kozackiemu we współczesnej Rosji. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2022 r. o godz. 9.45 w sali 108.

Dr Richard Arnold jest profesorem nadzwyczajnym nauk politycznych na Muskingum University (Ohio), gdzie prowadzi zajęcia ze stosunków międzynarodowych i polityki porównawczej. Jest autorem monografii Russian Nationalism and Ethnic Violence: Symbolic Violence, Lynching, Pogrom, and Massacre, która została opublikowana w 2016 roku przez wydawnictwo Routledge, jak również redaktorem tomu The 2018 FIFA World Cup in Russia (Routledge 2021). Dr Arnold jest członkiem sieci PONARS i publikował artykuły w wiodących czasopismach z zakresu nauk politycznych,  w tym w Theoretical Criminology, Post-Soviet Affairs, Problems of Post-Communism, PS: Political Science and Politics oraz Journal for the Study of Radicalism. Obecnie dr Arnold jest stypendystą Komisji Fulbrighta i realizuje swój pobyt badawczy w Instytucie Studiów Międzynarodowych.