Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wyróżnienie wiceministra Klimatu i Środowiska dla dr. Marcina Sienkiewicza

Miło jest nam poinformować, że w dniu 7 grudnia 2022 r., podczas Konferencji Stron Porozumienia Sektorowego na rzecz gospodarki wodorowej, oficjalnie wyróżniono pracownika naszego Zakładu - dr. Marcina Sienkiewicza.  Podziękowania za zaangażowanie w pracę grup roboczych złożył Wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska. Jednocześnie w trakcie obrad Konferencji publicznie podkreślono istoty wkład merytoryczny wniesiony przez dr. M. Sienkiewicza w dotychczasowe prace w zakresie przyszłej organizacji obrotu i wyceny wodoru odnawialnego.

Link do relacji z konferencji:

https://www.gov.pl/web/klimat/konferencja-stron-porozumienia-sektora-na-rzecz-rozwoju-gospodarki-wodorowej 


Porozumienia Sektorowego na rzecz gospodarki wodorowej zostało zawarte z inicjatywy Ministra Klimatu i Środowiska w dniu 14 października 2021 r. Stronami porozumienia są przedstawiciele administracji rządowej, przemysłu, instytucji finansowych, nauki oraz jednostek otoczenia biznesu. Celem stron jest wypracowanie kompleksowych rozwiązań organizacyjnych, legislacyjnych oraz technologicznych dla przyszłego rynku wodoru nieemisyjnego w Polsce.

Link: https://www.gov.pl/web/klimat/podpisano-porozumienie-sektorowe-na-rzecz-rozwoju-gospodarki-wodorowej-w-polsce 


Wyroznienie_MS-003