Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wystawa plakatu (anty)wojennego

14 marca 2023 r. odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej "Plakat czasu wojennego". Na wystawie prezentowane były plakaty poświęcone tematyce toczącej się wojny rosyjsko-ukraińskiej.

W wernisażu wystawy, która jest prezentowana w holu Instytutu Studiów Międzynarodowych udział wzięli:
  •  prof. dr hab. Olha Lukovska - dyrektorka artystyczna Lwowskiego Pałacu Sztuki i wykładowczyni Akademii Drukarstwa we Lwowie; kuratorka wystawy;
  • prof. dr hab. Wojciech Pukocz - rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu;
  • Jurii Tokar - Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu;
  • prof. dr hab. Robert Alberski - dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego; 
  • prof. dr hab. Krzysztof Kociubiński - dyrektor Instytutu Studiów Międzynarodowych;
  • prof. dr hab. Larysa Leszczenko, kuratorka wystawy.
Wystawa została przygotowana przy wsparciu finansowym Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz spółki Personnel Service. 

Prezentowana wystawa "Plakat czasu wojennego" stanowi przedłużenie dużego projektu międzynarodowego «Plakat przeciw wojnie» z udziałem artystów z 10 państw, inauguracja którego maiła miejsce w dniu 19 stycznia 2023 roku we Wrocławiu w galerii NEON Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta (kuratorzy: prof. Olha Lukovska, prof. Wojciech Pukocz).

Idea zaprezentowania wystawy plakatów wykonanych przez polskich i ukraińskich artystów w Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego wiąże się z doniosłością i aktualnością tematyki oraz jest okazją do zapoznania się z pracami artystów przez studentów polskich i zagranicznych studiujących na Uniwersytecie Wrocławskim oraz gości i wykładowców uczelni.

Przedstawione prace mają na celu w sposób dobitny i czytelny pokazać siłę solidarności, znaczenie wartości demokratycznych oraz zwycięstwa dobra nad złem. Wybór plakatów polskich i ukraińskich artystów nie był przypadkowy, kolejny raz chcemy zwrócić uwagę na bliskość narodów polskiego i ukraińskiego, na siłę wspólnoty, na wzajemne zrozumienie i wyjątkową solidarność w czasach zła.                   

1678798418624

1678798418963

IMG_3706

IMG_3711IMG_3712

1678798418581


PL_podstawowy-01 Personnel_Service__Logo-01--kopia