Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > XII tom serii "Znakomici Mińszczanie przełomu XIX i XX wieku" już dostępny

Nakładem Wydawnictwa Andrej Yanushkevich ukazał się XII tom z serii "Znakomici Mińszczanie przełomu XIX i XX wieku. II wojna światowa a Polacy z Mińszczyzny" (179 ss.). Seria pod redakcją Zdzisława J. Winnickiego została zainicjowana we współpracy badaczy ISM z ówczesnym (2000 r.) dyrektorem Instytutu Polskiego w Mińsku, Cezarym Karpińskim.
Prezentowana książka jest pokłosiem ostatniej z cyklicznych konferencji poświęconych znakomitym postaciom Mińska i Mińszczyzny Kończący (?) serię tom przedstawia dzieje ostatnich lat mińskich Polaków zarówno na sowieckiej już Mińszczyźnie oraz na wygnaniu w Polsce po traktacie ryskim roku 1921, a także na powojennej emigracji. Ostatnia konferencja z powodów politycznych odbyła się nie w Mińsku, ale w gościnnych pomieszczeniach Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. W debacie udział wzięli znakomici znawcy problematyki na ogół uczestnicy poprzednich spotkań w Mińsku. Swoje naukowe przemyślenia zawarli w opublikowanych referatach - artykułach:

ZJW_znakomici-minszczanie