Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Zielona gospodarka: w kierunku zrównoważonego rozwoju - międzynarodowy projekt dydaktyczny 

Zapraszamy studentów Instytutu Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa do udziału w projekcie Erasmus+ Blended Intensive Programme (BIP) "GREEN ECONOMY: A PATH TOWARDS SUSTAINABLE DEVELOPMENT" (GREENEc), który obejmuje dwa etapy:

8-19 kwietnia 2024 (4 godz. zajęć online) oraz13-17 maja 2024 (5 dni, wizyty studyjne oraz zajęcia stacjonarne w Instytucie Rozwoju Regionalnego na Uniwersytecie Wileńskim, Akademia Szawle, Szawle, ul. Vytauto 84, Litwa).


Erasmus+ BIP organizowany jest przez trzy uniwersytety: Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Wileński Akademia Szawle oraz Łotewski Uniwersytet Przyrodniczy i Technologiczny.

GREENEc to nie tylko doskonałe doświadczenie związane z uczestnictwem w projekcie międzynarodowym, ale też możliwość poszerzenia wiedzy i zdobycia praktycznych umiejętności dotyczących zielonej gospodarki. Dzięki udziale w GREENEc studenci uzyskają:certyfikat ukończenia kursu,- oddzielny list referencyjny,- możliwość wyjazdu w ramach Erasmus+ bez konieczności akomodacji w innym kraju na kilka miesięcy, realizacji kursów z całego semestru na obcej uczelni oraz ponoszenia związanych z tym kosztów,- możliwość wzbogacenia swojego CV o wyjazd międzynarodowy oraz doświadczenie w obszarze zielonej gospodarki i zrównoważonego biznesu,3 pkt. ECTS, co daje możliwość zastąpienia przez BIP innego kursu w semestrze letnim o tej samej liczbie pkt. ECTS.

Rekrutacja odbywa się do 10 marca, obowiązują zasady podobne, jak w przypadku wyjazdów semestralnych w programie Erasmus+ (list motywacyjny, CV, Learning Agreement, zaświadczenie o znajomości języka angielskiego).

Szczegóły dotyczące tematyki GREENEc, rekrutacji i miejsca realizacji części stacjonarnej programu znajdują się w załączonej ulotce.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z: BIP_Green-Economy_Flyer_2024-02-19 (PDF / 577.93 kb) dr Moniką Paradowską w sprawach merytorycznych dotyczących uczestnictwa w kursie – monika.paradowska@uwr.edu.pldr Tomaszem Waśkielem w sprawie niezbędnych dokumentów i rekrutacji do programu – tomasz.waskiel2@uwr.edu.pl.


Foto: Naassom Azevedo/Unsplash