Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Izrael na politycznym rozdrożu- między stabilizacją a kolejnymi wyborami

27 kwietnia odbyła się debata zorganizowana przez Studenckie Bliskowschodnie Koło Naukowe. Dotyczyła ona wyborów parlamentarnych w Izraelu oraz aktualnej sytuacji politycznej w tym kraju.

Podczas rozmowy poruszono takie kwestie jak: charakterystyka systemu wyborczego w Izraelu, system polityczny i formowanie koalicji gabinetowych, polityka bezpieczeństwa oraz polityka międzynarodowa Izraela, a także relacje izraelsko-palestyńskie i proces sądowy Benjamina Netanjahu.

Prelegenci:

- dr hab. Joanna Dyduch, prof. UJ (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie);
- dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu);
- dr hab. Marcin Szydzisz (Uniwersytet Wrocławski);
- red. Jarosław Kociszewski (były korespondent Polskiego Radia w Izraelu. Obecnie agencja podcastowa Free Range Productions).

Izrael

Fot. Paweł Rogiewicz, Studenckie Bliskowschodnie Koło Naukowe