Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Monografie pracowników Instytutu Studiów Międzynarodowych nominowane do nagrody Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego

Miło nam poinformować, że trzy monografie naszych pracowników otrzymały nominację do nagrody Książka Geopolityczna Roku 2019. Na liście znalazły się następujące pozycje:

1. Jarząbek, J., Militaryzacja subregionu Zatoki Perskiej w perspektywie teorii regionalnych kompleksów bezpieczeństwa. Warszawa 2019;

2. Ryniejska-Kiełdanowicz, M., Dyplomacja publiczna Unii Europejskiej. Warszawa 2019;

3. Szydzisz, M., Sekurytyzacja jako narzędzie polityki zagranicznej Izraela w świetle teorii regionalnych kompleksów bezpieczeństwa. Warszawa 2019.

W tym roku nominacje do nagrody przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Geopolityczne otrzymało łącznie 19 prac. W konkursie oceniane są publikacje naukowe z zakresu: geopolityki, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa międzynarodowego, geografii historycznej i politycznej, nauki o cywilizacji, geoekonomii, zagadnień teoretycznych dotyczących władzy w aspekcie międzynarodowym, metodologii nauk społecznych w odniesieniu do spraw międzynarodowych. Jak piszą organizatorzy konkursu, jest on organizowany celem popularyzowania problematyki geopolitycznej, a także w celu podnoszenia czytelnictwa książek o tematyce międzynarodowej (https://ptg.edu.pl/konkursy/). Nagroda zostanie wręczona w grudniu na Zjeździe Geopolityków Polskich. 

Fot. ElasticComputeFarm z Pixabay