Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > NATO Public Diplomacy Division Co-Sponsorship Grants

Pragniemy poinformować, że Instytut Studiów Międzynarodowych jako beneficjent otrzymał wsparcie w ramach grantu NATO Public Diplomacy Division Co-Sponsorship Grants. Jednym z celów konkursu grantowego jest promowanie świadomości i zrozumienia NATO, jego wartości, polityki i działania oraz zwiększenie poziomu debat na temat kwestii związanych z pokojem, bezpieczeństwem i obronnością. W tym zakresie NATO Public Diplomacy Division prowadzi i wspiera szeroki zakres działań dyplomacji publicznej, w tym konferencje, seminaria, i inne projekty zewnętrzne, mające na celu zaangażowanie odbiorców na całym świecie.

 

Instytut Studiów Międzynarodowych pozyskał dotację na organizację konferencji międzynarodowej pod patronatem honorowym Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego pt. Dwie dekady polityczno-wojskowego wymiaru członkostwa Polski w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego, która odbędzie się 24 maja 2019 roku. Konferencja ta przybliży obecną agendę NATO poprzez analizę takich aspektów, jak:

·         obronność i bezpieczeństwo (w tym inwestycje i potencjał obronny);

·         prognozowanie stabilności / partnerstwa NATO;

·         obrona, odstraszanie i dialog (ze szczególnym uwzględnieniem stosunków NATO-Rosja);

·         transatlantycka współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa i nowe wyzwania związane z bezpieczeństwem.

 

Wśród uczestników Konferencji będą m.in. przedstawiciele sektora bezpieczeństwa m.in. Sztab Generalny Wojska Polskiego, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i Wojewódzki Sztab Wojskowy. Ponadto w konferencji wezmą udział funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Izby Celno-Skarbowej, a także przedstawiciele innych sektorów instytucji mundurowych. Wreszcie potwierdzili swój udział m.in. eksperci w obszarze międzynarodowego bezpieczeństwa militarnego zarówno z instytucji naukowych jak i innych specjalistycznych jednostek organizacyjnych, a także eksperci z instytucji zagranicznych.

 

W trakcie konferencji przewidziany jest video briefing z przedstawicielem Kwatery Głównej NATO oraz panel dyskusyjny wraz z sesją na pytania i odpowiedzi.

 

Szczegóły konferencji oraz aktualny program znajdują się na stronie Instytutu:

https://www.ism.uni.wroc.pl/Aktualnosci/Zaproszenie-nakonferencje NATO70_rgb_2019-05-16_13-02-06