Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Pracownicy ISM w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego 

W dniu 8 maja pracownicy ISM, dr Michał Piekarski oraz dr Tomasz Szyszlak wzięli udział w zorganizowanej przez Sztab Generalny Wojska Polskiego konferencji „Demografia, migracje, patriotyzm”.

Celem tego przedsięwzięcia była analiza problemów bezpieczeństwa narodowego i przyszłego środowiska, w którym będą funkcjonować Siły Zbrojne w kontekście procesów demograficznych i zmian kulturowych, mając na uwadze długoletnią perspektywę rozwojową.

Przedstawiciele ISM przedstawili wyniki badań prowadzonych w zakresie roli czynnika religijnego oraz kultury strategicznej. Dr Tomasz Szyszlak wygłosił wykład „Konflikt wokół autokefalii ukraińskiego prawosławia w kontekście wojny hybrydowej na Ukrainie”, w którym przedstawiona została historyczna geneza i polityczne znaczenie procesów religijnych na Ukrainie.

Dr Michał Piekarski mówił natomiast o polskiej kulturze strategicznej i wizerunku żołnierza polskiego w kulturze współczesnej, skupiając się na wizerunku Wojska Polskiego i żołnierzy w polskiej kulturze, także tej masowej.


opr. Michał PiekarskiDr-Michal-Piekarski-Dr--Tomasz-Szyszlak-ISM