Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Prof. Eytan Gilboa gościem Instytutu Studiów Międzynarodowych

Prof. Eytan Gilboa gościem Instytutu Studiów Międzynarodowych

IMG_9844JPG_zd97sy

24 i 25 października 2016 r. gościem Instytutu Studiów Międzynarodowych na zaproszenie prof. Beaty Ociepki z Zakładu Komunikowania Międzynarodowego był prof. Eytan Gilboa z Uniwersytetu Bar-Ilan w Izraelu. Prof. Gilboa wygłosił dwa wykłady: Defeating ISIS: Understanding the origins and Successes of Jihadist Terrorist Organization and Western Responses oraz Public Diplomacy in International Conflicts.

Prof. Gilboa naukowo specjalizuje się w badaniach nad komunikacją międzynarodową i dyplomacją publiczną, publikuje także prace poświęcone polityce zagranicznej USA w regionie Bliskiego Wschodu. Jest założycielem Center for International Communication i współpracownikiem Begin-Sadat (BESA) Center for Strategic Studies na uniwersytecie Bar-Ilan. W 2015 roku został wybrany przewodniczącym Israel Communication Association.

Prof. Gilboa studiował na Uniwersytecie Harvarda, pracował naukowo na prestiżowych uczelniach w Stanach Zjednoczonych i Europe, m.in na uniwersytecie Harvarda, w Georgetown, UCLA, USC oraz na uniwersytecie w Hamburgu. Jest autorem licznych publikacji, wśród których należy wymienić: Diplomacy in the Information Age (2014), US-Israel Relations in a New Era: Issues and Challenges after 9/11 (2009), Media and Conflict (2002).

W roku 2014 razem z Sharon Evans założył Israel Public Diplomacy Forum, organizację pozarządową o profilu edukacyjnym, której celem jest popularyzacja wiedzy na temat polityki Izraela i Bliskiego Wschodu. Sharon Evans towarzyszyła wizycie prof. Gilboy w Polsce.

Wykłady odbywały się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych.