Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Seminarium naukowe pracowników ISM na Dar es Salaam University

Seminarium naukowe pracowników ISM na Dar es Salaam University

IMG_5301JPG_95fdzd_r4yag6W czwartek 29 września 2016 r. w Department of Political Sciences and Public Policies Dar es Salaam University odbyło się całodniowe seminarium naukowe poświęcone politycznym i gospodarczym aspektom produkcji gazu w Tanzanii.

Seminarium zostało przeprowadzone przez dra hab. Andrzeja Polusa i mgra Wojciecha Tycholiza. Było ono częścią projektu badawczego pt.  Weryfikacja hipotezy klątwy surowcowej w Afryce Subsaharyjskiej. Przypadek Tanzanii, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach umowy - UMO-2015/17/B/HS5/00473.

W trakcie badań terenowych w Tanzanii pracownicy ISM przeprowadzili ponad 30 wywiadów pogłębionych z przedstawicielami administracji państwowej, korporacji wydobywających gaz, organizacji pozarządowych oraz z tanzańskimi intelektualistami.

Wykonawcy projektu planują opublikować wyniki badań w jednym z czołowych czasopism naukowych poświęconych studiom afrykanistycznym.

Andrzej Polus

IMG_5468JPG_culwp7