Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Wykład poświęcony prześladowaniom chrześcijan na Bliskim Wschodzie

W środę 31 marca z inicjatywy Studenckiego Bliskowschodniego Koła Naukowego odbył się wykład online z Panem Dariuszem Pacanem z organizacji pozarządowej Open Doors Polska, dotyczący sytuacji prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Gość spotkania omówił sytuację prześladowanych chrześcijan zamieszkujących Bliski Wschód oraz niektóre kraje afrykańskie. Ponadto podczas spotkania zostały poruszone takie kwestie jak: wpływ pandemii COVID-19 na intensywność prześladowań, realia życia chrześcijan na terenach, które były kontrolowane przez tzw. Państwo Islamskie, a także perspektywy poprawy sytuacji chrześcijan zamieszkujących kraje Bliskiego Wschodu. Moderatorami spotkania byli: Paweł Rogiewicz, Łukasz Kowalczyk, Mateusz Świtała.