Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Kandydaci > Kierunki

Studia I stopnia - licencjackie

stosunki międzynarodowe

stacjonarne × niestacjonarne 〈 


Studia na kierunku stosunki międzynarodowe pozwalają absolwentowi na zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy z pogranicza politologii, ekonomii, prawa, komunikacji społecznej i historii. Ma możliwość doskonalenia bądź nauki od podstaw dwóch nowożytnych języków europejskich, w rozmiarze godzinowym znacznie przekraczającym średnią uniwersytecką. W trakcie nauki student wybiera jedną z sześciu specjalności.

czytaj więcejrejestruj się


bezpieczeństwo narodowe

〉 stacjonarne × niestacjonarne 〈 


Dzięki przyjętej formule kształcenia w ramach kierunku bezpieczeństwo narodowe, student uzyskuje kompetencje predysponujące go do podjęcia pracy w instytucjach państwowych i komercyjnych: organach administracji publicznej zajmujących się problematyką bezpieczeństwa; instytucjach podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji...


czytaj więcejrejestruj się


bm_rekrutacja_new

Studia II stopnia - magisterskie

stosunki międzynarodowe

stacjonarne × niestacjonarne 〈 


Absolwenci kierunku stosunki międzynarodowe, studia magisterskie, przede wszystkim z powodzeniem podejmują zatrudnienie w przedsiębiorstwach międzynarodowych i krajowych, zajmując się obsługą i koordynacją realizowanych przez nie procesów biznesowych. Są również przygotowani do podjęcia zatrudnienia za granicą, co umożliwia im bardzo dobra znajomość co najmniej jednego języka obcego.
Studenci mają do wyboru jedną z sześciu specjalności.

 czytaj więcejrejestruj się

bezpieczeństwo międzynarodowe

〉 stacjonarne × niestacjonarne 〈 


Biorąc pod uwagę kompetencje w zakresie interpretacji zjawisk z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego i zarządzania sytuacjami kryzysowymi o charakterze uniwersalnym (praktycznym i modelowym) oraz szeroki zakres znajomości języków obcych, absolwent może podjąć pracę w strukturach międzynarodowych, aktywnych w sferze bezpieczeństwa: instytucje Unii Europejskiej znajdujące się za granicą; instytucje Unii Europejskiej z siedzibą w Polsce; zagraniczne organizacje pozarządowe...


czytaj więcejrejestruj się


stosunki_rekrutacja_newStudy in English

Bachelor Program International Relations
Global Studies


The program of specialty Global Studies in International Relations is unique in Poland and one of only few such a programs in Europe. It is directed to all foreign and Polish candidates who would like to understand the mechanisms of globalization, the dependences between the local and global events and phenomenons.

 


 read moreapply

Master Program International Relations
Global Studies


The program of Master Studies offered by the Institute contains 900 hours of courses, which is equivalent to 120 ETCS credits. To finish the study students are obliged to write master thesis under the supervision of one of the institute’s professors and defend it.

  read moreapply Admission procedures: https://international.uni.wroc.pl/en/admission-full-degree-studies