Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Konferencje > Europejski system bezpieczeństwa. Polityczne dyskusje i geopolityczne transformacje

W dniu 18 czerwca 2021 r. odbyło się piąte eksperckie seminarium lwowsko-wrocławskie. Tematyka spotkania dotyczyła szczytu NATO, szczytu G7, spotkania J. Bidena - W. Putina oraz wpływu tych wydarzeń na europejski system bezpieczeństwa, jak również konsekwencji dla Gruzji i Ukrainy. Do udziału w seminarium zostali zaproszeni naukowcy kilku uniwersytetów polskich i ukraińskich oraz przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy.

Prelegentami seminarium byli:  Markijan Malski - Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador, profesor, dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. I. Franki, Igor Prokopchuk - Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador, dyrektor Trzeciego Terytorialnego Departamentu MSZ Ukrainy, Elżbieta Stadtmuller - profesor, Instytut Studiów Międzynarodowych, Uniwersytet Wrocławski, Andrzej Szeptycki, profesor, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Uniwersytet Warszawski, Walenty Baluk, profesor, Instytut Nauk o Polityce i Administracji, UMCS w Lublinie, Igor Todorow, profesor, Wydział Historii i Stosunków Miedzynarodowych, Uniwersytet w Użgorodzie, Irina Tkeshelashvili, doktorantka Uniwersytetu Opolskiego.

Moderatorami i organizatorami seminarium byli: Larysa Leszczenko, dr hab. prof. UWr, Instytut Studiów Międzynarodowych, Uniwersytet Wrocławski, Oleksandr Kuchyk, docent, Wydział Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. I. Franki, International Security and Partnership Center.

Eksperckie seminaria online są inicjatywą badaczy Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. I. Franki, International Security and Partnership Center (jednostka badawcza Wydziału Stosunków Międzynarodowych LUN) oraz Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego.