Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Konferencje > Instytut Studiów Międzynarodowych współorganizatorem konferencji międzynarodowej "Data-driven human rights research"

Z przyjemnością informujemy, że Instytut Studiów Międzynarodowych jest współorganizatorem konferencji międzynarodowej Data-driven human rights research. Konferencja, która odbędzie się w dn. 9-10 listopada 2020 r. jest organizowana razem z Human Rights Consortium (School of Advanced Studies, University of London, Wielka Brytania), the School of Global Studies (University of Gothenburg, Szwecja); the UNESCO Chair in Human Rights and Human Security (University of Graz, Austria). Inicjatorem i głównym organizatorem konferencji jest Human Rights Centre „Antonio Papisca” na Uniwersytecie w Padwie oraz Wydział Nauk Politycznych, Prawa i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Padwie i katedra UNESCO „Human Rights, Democracy and Peace”. W komitecie naukowym konferencji zasiadają dr hab. Magdalena Ratajczak, prof. UWr i dr Bartłomiej Łódzki.

Konferencja ma charakter cykliczny. Tegoroczne wydarzenie ma na celu podjęcie interdyscyplinarnych rozważań nad „pomiarem” praw człowieka, a także służy inspirowaniu badań opartych na dowodach i danych (data-driven research). Celem konferencji jest również promowanie badań nad prawami człowieka, a także zwrócenie uwagi na rozdźwięk między prawem a rzeczywistością.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia uczestników. Zapraszamy do udziału.

Więcej informacji: https://cutt.ly/NfW7dWv

Flyer_-_International_Conference_Data-driven_human_rights_research (PDF / 2.85 Mb)