Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Organizacje studenckie > Koło Wschodnioeuropejskie Stosunków Międzynarodowych

Koło Wschodnioeuropejskie Stosunków Międzynarodowych


Instytut Studiów Międzynarodowych
Uniwersytet Wrocławski
ul. Koszarowa 3
51-149 Wrocław

kwsm.uni.wroc@gmail.com

 

Opiekun Koła: dr Grzegorz Tokarz

Skład zarządu Koła:

Koło Wschodnioeuropejskie Stosunków Międzynarodowych Instytucie Studiów Międzynarodowych działa od 12 kwietnia 2002 r.

Zainteresowania członków KWSM koncentrują się wokół zagadnień związanych z obszarem Europy Środkowej i Wschodniej, w kwestiach politycznych, ekonomicznych i społeczno-kulturalnych regionu.

Koło zajmuje się: współpracą naukową z ośrodkami akademickimi i innymi instytucjami zajmującymi się tematyką wschodnią (Kolegium Europy Wschodniej, Ośrodek Studiów Wschodnich), organizacją wypraw badawczych i wymian studenckich (wymiana z Uniwersytetem Kijowskim, współpraca z Związkiem Polaków na Litwie, wyjazdy na Ukrainę, Białoruś, Litwę i do Rumunii), organizowaniem konferencji, seminariów i kół dyskusyjnych (Rola Europy Środkowo-Wschodniej w stosunkach międzynarodowych; Igrzyska pod specjalnym nadzorem; nt. Polaków na Litwie, mordu wołyńskiego, stosunków euroatlantyckich), działalnością wydawniczą ("Zeszyty Naukowe KWSM"), oraz prowadzeniem własnej biblioteki. Koło jest także inicjatorem Ogólnopolskiego Zjazdu Internacjologów Studentów, którego pierwsza edycja odbyła się w Instytucie Studiów Międzynarodowych w maju 2008r.

Zgodnie ze Statutem Koła, naszym członkiem może zostać każdy student Uniwersytetu Wrocławskiego, zainteresowany tematyką Europy Środkowej i Wschodniej.

Więcej informacji na temat działalności Koła można znaleźć na stronie www.kwsm.uni.wroc.pl.