Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Organizacje studenckie > Studenckie Koło Naukowe Myśli Geopolitycznej

Studenckie Koło Naukowe Myśli Geopolitycznej

Od co najmniej 2014 roku w polskiej debacie publicznej odnotowujemy renesans „popularności geopolityki”. Czym ona właściwie jest? Trudno znaleźć na to pytanie jedną odpowiedź, ale wspólnym ich mianownikiem jest wpływ geografii na stosunki międzynarodowe i funkcjonowanie państw. Od pierwszych wydań prac Rudolpha Kjellena minęło ponad sto lat, a geopolityka jest wciąż wzbogacana w swojej treści przez kolejne pokolenia historyków, geografów, ekonomistów, politologów i wojskowych, udowadniając tym samym, że w celu zrozumienia relacji politycznych istniejących między państwami i narodami należy patrzeć w sposób interdyscyplinarny. Koło Myśli Geopolitycznej posiada ofertę dla studentów Wydziału Nauk Społecznych chcących rozwijać wiedzę lub wykazujących się ambicjami naukowymi. Jesteśmy też otwarci dla studentów z pozostałych wydziałów Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy mogą podzielać naszą pasję, a których obecność w naszym gronie może być dodatkową wartością naszego interdyscyplinarnego koła.

Opiekunką merytoryczną SKN Myśli Geopolitycznej jest dr Katarzyna Jędrzejczyk-Kuliniak

Zarząd SKN Myśli Geopolitycznej

Zapraszamy do kontaktu przez fanpage na Facebooku pod linkiem: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064164331911

lub za pomocą emaila: sknmysligeopol.uwr@gmail.com