Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Publikacje > Nowa publikacja dra hab. Leszka Kwiecińskiego

Nowa publikacja dra hab. Leszka Kwiecińskiego

kwiecinski2_fvz5ydZ przyjemnością informujemy, że ukazała się publikacja, której współautorem jest dr hab. Leszek Kwieciński z Zakładu Studiów nad Unią Europejską. Publikacja jest efektem projektu badawczego, w którym nasz pracownik pełnił funkcję kierownika.

Opracowanie pt. "Przedsiębiorczość akademicka wywodząca się z nauk humanistycznych i społecznych w Niemczech i w Polsce. Analiza porównawcza" powstała we współpracy między Centrum Fraunhofer Europy Środkowo-Wschodniej (Fraunhofer MOEZ), od 2. lipca 2016 Fraunhofer Center for International Management and Knowledge Economy (Fraunhofer IMW) z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach wsparcia przez Polsko-Niemiecką Fundację na rzecz Nauki.  Badania w nim przedstawione zostały oparte o wyniki projektu badawczego realizowanego pod tym samym tytułem w okresie lipiec 2013-czerwiec 2015.

Publikacja poświęcona jest analizie porównawczej ekosystemu wspierania przedsiębiorczości akademickiej w Polsce i w Niemczech, a w szczególności wsparcia przedsiębiorczości w naukach humanistycznych i społecznych.