Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Publikacje > Publikacja w “Third World Quarterly”

Na stronie internetowej “Third World Quarterly” opublikowany został artykuł autorstwa Andrzeja Polusa, Dominika Kopińskiego i Wojciecha Tycholiza, pt. Reproduction and convertibility: examining wealth inequalities in South Africa. Artykuł jest wynikiem badań terenowych prowadzonych w RPA. W formie tradycyjnej (drukowanej) artykuł zostanie opublikowany do końca 2020 roku. 


Czasopismo „Third World Quartarly” znajduje się w światowej czołówce pism poświęconych stosunkom międzynarodowym i jest „najbardziej wpływowym czasopismem akademickim zajmującym się światem rozwijającym się” (Taylor and Francis, https://www.tandfonline.com/action/journalInformation?show=aimsScope&journalCode=ctwq20). Współczynnik wpływu (Impact Factor) czasopisma wynosi: 2.156.  Według punktacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, każdy z autorów tekstu otrzymuje za publikację 100 punktów.


Artykuł jest efektem realizacji projektu Narodowego Centrum Nauki pt. Strategie wyrównywania szans w państwach post-apartheidowych. Analiza porównawcza, którego kierownikiem jest Andrzej Polus. Dzięki środkom Narodowego Centrum Nauki i Instytutu Studiów Międzynarodowych artykuł został opublikowany w formule wolnego dostępu. Zapraszamy do lektury i dyskusji nad tekstem!

Artykuł dostępny jest pod adresem: https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/01436597.2020.1800450

Opis projektu w załączniku:  Winnersandlosersoftransitioninpost-apartheidcountries (PDF) 

Polus-grant