Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Dokumenty - Komunikaty > Seminaria magisterskie > Seminarium magisterskie BM - dr hab. Piotr Krzysztof Marszałek

Seminarium magisterskie BM - dr hab. Piotr Krzysztof Marszałek

Problemy współczesnego bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego


Cel seminarium:
Regulamin studiów wymaga od magistranta przedstawienia i obronienia pracy magisterskiej. Ale jej przygotowanie nie musi być kolejnym obowiązkiem. Jeśli jej opracowanie potraktujesz jako intelektualne wyzwanie, dasz sobie szansę na stworzenie czegoś wyjątkowego, a owocem tego wysiłku może być interesująca publikacja naukowa. Pamiętaj, Twoja praca magisterska od początku do końca jest projektem autorskim i powinna być napisana samodzielnie, by w przyszłości była powodem do dumy, a nie źródłem wstydu i frustracji.
Jako Twój promotor chciałbym swoimi radami, sugestiami i doświadczeniem przeprowadzić Ciebie przez niełatwe pole dociekań naukowych.


Treść seminarium:
Bezpieczeństwo nie jest już obecnie postrzegane jednowymiarowo. Ma ono bowiem wpływ na wiele aspektów życia człowieka i społeczności, którą tworzy. Treścią seminarium będzie zwrócenie uwagi na różnorodność funkcjonalną bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego.


Wymogi wstępne:
Wymogiem wstępnym udziału w seminarium jest zainteresowanie współczesnymi problemami wielowymiarowego bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. Przydatna jest znajomość języka obcego.


Formy zaliczeń:
Podstawą zaliczenia seminarium będą wykonane podczas zajęć prezentacje i inne zadania kształtujące umiejętność samodzielnego pisania opracowań oraz kolejne rozdziały pracy magisterskiej.


Tematyka seminarium:

Więcej informacji o promotorze na stronie Google Scholar