Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Dokumenty - Komunikaty > Seminaria magisterskie > Seminarium magisterskie SM - dr hab. Katarzyna Gelles

Seminarium magisterskie SM - dr hab. Katarzyna Gelles

 

Efektem końcowym zajęć seminaryjnych jest praca magisterska przygotowywana samodzielnie pod kierunkiem promotora.

 

Celem seminarium magisterskiego jest wprowadzenie słuchaczy w etapy, techniki i metody pracy badawczej, na którą składają się następujące elementy:

 

Seminarium magisterskie trwa cztery semestry. W pierwszym jego uczestnicy zapoznają się z metodami badawczymi stosowanymi w naukach społecznych, zasadami opracowania konspektu i planu realizacji pracy magisterskiej, a także wymogami warsztatowymi.

W następnych semestrach seminarzyści przygotowują kolejne części i rozdziały pracy, systematycznie prezentują i dyskutują wyniki badań oraz doskonalą umiejętności warsztatowe.

Wybór tematu pracy na prowadzonym przeze mnie seminarium powinien stanowić wypadkową zainteresowań studenta i możliwości realizacji wybranego przez niego projektu oraz nawiązywać do obszarów będących przedmiotem moich badań. Jest to przede wszystkim szeroko pojęta tematyka niemcoznawcza, w tym dzieje najnowsze państw tzw. niemieckiego obszaru językowego, przede wszystkim Niemiec – zarówno ich polityka zagraniczna jak sprawy wewnętrzne (polityczne, społeczne, kulturalne i inne).

Inną dziedziną, związaną także z prowadzonymi przeze mnie zajęciami, są zagadnienia z obszaru polityki międzynarodowej, szczególnie okresu po 1945 r. aż po współczesność. Również tematy z tego zakresu mogą być realizowane na seminarium.

Znajomość języków obcych, w tym j. niemieckiego jest niewątpliwym atutem, nie stanowi jednak wymogu wstępnego ani nie jest konieczna. Zapraszam do kontaktu mailowego katarzyna.gelles@uwr.edu.pl i na spotkanie w terminach konsultacji.