Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Startuje rekrutacja w programie MOST

image: Justyna Arendarska

dr Justyna Arendarska

adres e-mail: justyna.arendarska@uwr.edu.pl

kwi maj

Startuje rekrutacja w programie MOST

Zachęcamy do wzięcia udziału w Programie Mobilności Studenckiej i Doktoranckiej „MOST”. Program – funkcjonujący od ponad 15 lat – umożliwił wyjazd na inną uczelnię krajową już ponad 10 tysiącom osób. Rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki 2017/2018 trwa od 15 kwietnia do 15 maja. Aby skorzystać z tej oferty, należy przede wszystkim odwiedzić stronę internetową Programu MOST, na której można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi funkcjonowania programu, a także – nie odchodząc od biurka – zgłosić swoją kandydaturę.

Podstawowymi zaletami programu są:

– możliwość studiowania na jednej z 29 najlepszych uczelni krajowych;

– wybór kierunku obecnie studiowanego lub pokrewnego;

– samodzielne opracowanie planu zajęć, uczęszczanie na przedmioty nie będące w ofercie uczelni macierzystej.

Łącznie w Programie zrzeszonych jest już 29 uczelni wyższych, a w ofercie znajduje się ponad 400 kierunków i specjalności na studiach licencjackich, inżynierskich oraz uzupełniających magisterskich. Ze względu na liczbę uczestniczących w Programie ośrodków akademickich, jest to łącznie ponad 1000 ofert na studiach I i II stopnia oraz niemal 200 na studiach doktoranckich.

Osoby zainteresowane wyjazdem w ramach programu MOST powinny założyć konto w systemie IRK MOST, za pośrednictwem którego można dokonać rejestracji i uzyskać status osoby ubiegającej się o udział w Programie MOST. Studenci i doktoranci zainteresowani udziałem w Programie MOST składają pisemne wnioski w dziekanacie najpóźniej do dnia 17 maja br. włącznie.

Portal informacyjny dla studentów: http://most.amu.edu.pl/index.php/rekrutacja/rekrutacja-krok-po-kroku

Portal informacyjny dla doktorantów: http://most.amu.edu.pl/index.php/doc/rekrutacjadoc

Zachęcamy również do śledzenia aktualności dotyczących MOST-u na portalu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/programmost2000

Osoby kontaktowe:

dr hab. Bartosz Michalski, koordynator ds. programu MOST w Instytucie Studiów Międzynarodowych;

Małgorzata Gregier-Głowacka, Uczelniany Koordynator Programu MOST (studentki, studenci);

Marzena Leszczyńska, Uczelniany Koordynator Programu MOST (doktorantki, doktoranci).

data utworzenia/modyfikacji: 05 kwiecień 2017 o 14:42:55

słowa kluczowe: MOST, mobilność studencka