Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Kandydaci > Kierunki > studia wschodnie - studia podyplomowe

studia wschodnie - studia podyplomowe

Adresaci studiów: Studia skierowane są przede wszystkim do pracowników samorządów, pracowników firm i przedsiębiorstw zainteresowanych współpracą lub już współpracujących z partnerami z Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Środkowej, dziennikarzy oraz wszystkich tych, którzy planują poszerzenie swoich kompetencji i wiedzy na temat relacji międzynarodowych w krajach położonych na tym obszarze.

Kwalifikacje: Absolwent studiów podyplomowych będzie miał wiedzę dotyczącą państw Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej, w szczególności zaś ich systemów polityczno-prawnych, potencjałów gospodarczych, kultury, udziału w organizacjach międzynarodowych, współpracy bilateralnej (ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z Polską) i multilateralnej (współpraca w ramach organizacji międzynarodowych); zapozna się również z podstawowym słownictwem biznesowo-handlowym w języku rosyjskim.

Charakter studiów: tryb niestacjonarny (weekendowy)

Czas trwania studiów: 2 semestry (160 godzin)

Termin uruchomienia: październik 2014

Zasady kwalifikacji na studia podyplomowe: ukończone studia wyższe (dyplom magistra lub licencjata), wolny zapis

Koszt studiów: 3000 PLN

Adres/Kontakt: Więcej informacji udziela Kierownik Podyplomowych Studiów Wschodnich, dr Helena Giebień, tel. 71 375 51 47. Kontakt e-mail: wschod@uni.wroc.pl.

aplikuj