Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Dokumenty - Komunikaty > Zasady wyboru seminarium dyplomowego na kierunku bezpieczeństwo narodowe > Seminarium dyplomowe – bezpieczeństwo narodowe studia niestacjonarne - dr Adam Sokołowski

Seminarium dyplomowe – bezpieczeństwo narodowe studia niestacjonarne - dr Adam Sokołowski

Zainteresowania badawcze dr Adama Sokołowskiego koncentrują się na problematyce funkcjonowania różnego rodzaju organizacji związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem narodowym RP oraz bezpieczeństwem międzynarodowym w XXI wieku. Dotyczy to przede wszystkim działań polskich władz państwowych, administracji publicznej, służb mundurowych, a także organizacji pozarządowych i podmiotów gospodarczych w powyższym zakresie. Z naukowego punktu widzenia ważne są tu ponadto stosunki Polski z innymi państwami oraz aktywność władz naszego kraju na arenie międzynarodowej, szczególnie w relacjach z Unią Europejską i NATO. Nie mniej istotny jest tu wymiar bezpieczeństwa lokalnego, odnoszącego się do miejsca zamieszkania studentów i chęci pogłębiania przez nich wiedzy na tematy związane z zarządzaniem bezpieczeństwem w tym właśnie obszarze.

W ramach seminarium licencjackiego studenci pod kierunkiem promotora będą przygotowywali prace dyplomowe na zaproponowane przez siebie tematy, jak również poznają kwestie związane z metodologią nauk społecznych. Zajęcia te będą miały charakter warsztatowy, w ich trakcie studenci nabędą wiedzę z zakresu metod i technik zbierania oraz przetwarzania informacji, jak również poprawnego pisania swoich prac dyplomowych.

Zakres tematyczny seminarium dyplomowego obejmuje następujące kwestie: