Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Dokumenty - Komunikaty > Zasady wyboru seminarium dyplomowego na kierunku bezpieczeństwo narodowe > Seminarium dyplomowe - bezpieczeństwo narodowe studia stacjonarne - dr Adrian Szumski

Seminarium dyplomowe - bezpieczeństwo narodowe studia stacjonarne - dr Adrian Szumski

Propozycja seminarium dyplomowego – bezpieczeństwo narodowe studia stacjonarne – dr n. prawnych Adrian Szumski

Zainteresowania badawcze dr Adriana Szumskiego dotyczą kilku powiązanych z sobą obszarów. Pierwszy dotyczy kryminalistyki oraz współczesnych stosunków międzynarodowych. Badania w tym obszarze koncentrują się przede wszystkim na międzynarodowej współpracy policyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem Interpolu. Kolejnym polem zainteresowań badawczych, związanym również z kryminalistyką, a także z problematyką bezpieczeństwa, są czynności operacyjno-rozpoznawcze, stosowane w praktyce służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Trzeci obszar badawczy odnosi się do prawa karnego, gdzie obiektem zainteresowań jest głównie tymczasowe aresztowanie, zarówno w świetle prawa wewnętrznego, jak i międzynarodowego.

W ramach proponowanego seminarium dyplomowego, studenci będą mogli przygotowywać prace licencjackie, związane przede wszystkim z następującą problematyką: