Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Dokumenty - Komunikaty > Zasady wyboru seminarium dyplomowego na kierunku bezpieczeństwo narodowe > Seminarium dyplomowe - bezpieczeństwo narodowe studia stacjonarne - dr Tomasz Szyszlak

Seminarium dyplomowe – bezpieczeństwo narodowe studia stacjonarne - dr Tomasz Szyszlak

Dr Tomasz Szyszlak jest nauczycielem akademickim związanym z Zakładem Badań Wschodnich. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, a także Polskiej Akademii Nauk. Autor blisko osiemdziesięciu prac naukowych, w tym trzech monografii (dwie we współautorstwie), redaktor sześciu prac zbiorowych, redaktor naczelny rocznika „Wschodnioznawstwo” (ISSN 2082-7695), członek redakcji wydawanego w Zaporożu półrocznika „Культурологічний вісник” (ISSN 2413-2284) oraz „Roczników Studenckich Akademii Wojsk Lądowych” (ISSN 2544-7262). Gościnnie wykładał na Bułgarskiej Akademii Nauk, na uczelniach w Czechach, na Litwie, w Niemczech, Rosji i na Ukrainie, a także na Uniwersytecie Opolskim. W swojej pracy dydaktycznej w charakterze promotora pomocniczego wypromował dwóch doktorów nauk społecznych, jak również samodzielnie blisko pięćdziesięciu licencjatów bezpieczeństwa narodowego.

Zakres tematyczny seminarium licencjackiego w roku akademickim 2023/24:

Powyższy zakres tematyczny dotyczy zarówno Polski, jak i innych państw, zwłaszcza Europy Środkowo-Wschodniej. Szczególnym wsparciem będą się cieszyć tematy wymagające własnych badań w terenie. Student uzyska wiedzę i pomoc w zakresie zastosowania w pracy jakościowych i ilościowych metod badań społecznych, w tym wywiadów, ankiet czy sondaży.