Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Cykl webinariów poświęconych tematyce antydyskryminacyjnej i równościowej

Studenci II roku stosunków międzynarodowych w ramach przedmiotu „Zarządzanie projektami w organizacjach pozarządowych” organizują cykl czterech spotkań we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Kultura Równości, Centrum Praw Kobiet - Oddział we Wrocławiu oraz Akcja Menstruacja. Webinaria mają zwrócić uwagę na problemy społeczne, z którymi borykają się członkowie społeczności LGBTQ+, kobiety, oraz osoby doświadczające ubóstwa menstruacyjnego.


17 maja 2021 r. , godz. 18:00, Magda Demczak, Akcja Menstruacja: Ubóstwo menstruacyjne.

19 maja 2021 r.,  godz. 18:00, Alina Szeptycka,  Piotr Buśko, Kultura RównościTożsamość i rozwój psychoseksualny człowieka oraz sytuacja lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych, interpłciowych i queer w Polsce na tle Europy i świata. 

20 maja 2021 r.  godz. 18:00, Alina Szeptycka, Piotr Buśko, Kultura Równości: Dyskryminacja i jej przejawy. Źródła i funkcje stereotypów oraz uprzedzeń, przemoc motywowana uprzedzeniami, sposoby przeciwdziałania dyskryminacji.


21 maja 2021 r., godz. 18:00, Marta Lupa, Centrum Praw Kobiet - Oddział we Wrocławiu:  dlaczego potrzebujemy w Polsce konwencji antyprzemocowej, pomaganie osobom doświadczającym przemocy oraz przeciwstawianie się przemocowym zachowaniom w domu, w szkole, na ulicy, w pracy.

Wykłady są skierowane do studentów i odbędą się na platformie MS Teams. Zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx...