Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > III edycja Olimpiady Geopolitycznej

Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego zapraszają studentów i doktorantów do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym geopolityki, czyli interdyscyplinarnej dziedziny wiedzy z pogranicza politologii, geografii, stosunków międzynarodowych, nauk wojskowych i bezpieczeństwa narodowego.

Konkurs składa się z trzech etapów. Etap pierwszy to kwalifikacje wstępne polegające na napisaniu pracy dotyczącej wydarzeń na arenie stosunków międzynarodowych. Do etapu drugiego – okręgowego – awansują twórcy najlepszych prac oraz osoby spełniające warunki wymienione w regulaminie (m.in. autorzy artykułu opublikowanego na liście MNiSW). Etap ten będzie składał się z 60 pytań zamkniętych i zostanie przeprowadzony w Instytucie Studiów Międzynarodowych UWr. Do finału, poprzedzającego grudniowy Zjazd Geopolityków Polskich, awansuje 20 najlepszych uczestników z Polski oraz regionu Eurazji.


Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia 2020 roku na adres ptg@ptg.edu.pl.


Pierwsze edycje zgromadziły 150 reprezentantów z Polski, Węgier, Turcji, Czech, Wielkiej Brytanii, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Białorusi, Ukrainy, Niemiec.

Uniwersytet Wrocławski reprezentował mgr Aleksy Borówka, doktorant w Instytucie Studiów Międzynarodowych, dwukrotnie uzyskując tytuł Laureata Olimpiady oraz Złotą Odznakę Geopolityki i Geostrategii (II miejsce w 2019 r., III miejsce w 2018 r.).


Szczegółowe Informacje znajdują się na stronie Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego ptg.edu.pl, serwisie Facebook  oraz w załączonym regulaminie.

Regulamin:  Regulamin_Olimpiady_Geopolitycznej (PDF) 

III-edycja