Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > ISM laureatem w konkursie NAWA – Program Katamaran (ścieżka B) 

Z przyjemnością informujemy, że przygotowany przez nas projekt pt. Uniwersytet Wrocławski - Uniwersytet w Padwie: podwójne dyplomowanie. Wzrost kompetencji międzykulturowych, konkurencyjność na rynku pracy (DD - DO DOUBLE), uzyskał finansowanie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Celem projektu jest wymiana doświadczeń jak również dobrych praktyk we współpracy z uczelnią zagraniczną. Program odpowiada na potrzebę internacjonalizacji szkolnictwa wyższego, które stanowi szansę na podwyższenie jakości kształcenia, jak i podniesienie jakości nauki i promocji osiągnięć naukowych. Nasz Partner, jakim jest Uniwersytet w Padwie, zajmuje czołowe miejsca w rankingach uczelni wyższych w Europie, co bez wątpienia gwarantuje wysoką jakość realizacji projektu.

Należy dodać, że Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego realizuje we współpracy z Human Rights Center „Antonio Papisca” University of Padua program kształcenia w ramach umowy o podwójnym dyplomowaniu tzw. Double Degree od sześciu lat. Uczestnicy tego programu po ukończeniu dwóch lat studiów magisterskich uzyskują dwa dyplomy: Magistra Stosunków Międzynarodowych oraz  Laurea Magistrale (master’s degree) in Human Rights and Multi-Level Governance.


Zaplanowane w ramach projektu działania to przede wszystkim dodatkowe stypendia dla studentów decydujących się na podjęcie studiów w ramach double degree. Innowacyjnym narzędziem przewidzianym w programie jest  wprowadzenie mentoringu dla studentów. Realizowany będzie on na dwóch poziomach: akademickim oraz praktycznym - całkowicie zorientowanym na rozwój potencjału studenta w obszarach wiedzy, kompetencji społecznych oraz umiejętności.

Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu z ramienia ISM będą prof. Magdalena Ratajczak (kierownik projektu) oraz dr Marta Ryniejska – Kiełdanowicz.


logo-komputer