Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Od zespołu dyrekcyjnego

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, Drodzy Studenci,

Minęły już ponad cztery tygodnie od dnia, w którym JM Rektor UWr zawiesił realizację zajęć dydaktycznych w tradycyjnym, akademickim modelu i zarządził przejście na tryb zdalny. W trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo nastąpiły kolejne zmiany, nie tylko w naszej Alma Mater, ale i w całym państwie. Początkowo wielu z nas, dość optymistycznie przewidywało, że po Świętach Wielkanocnych wszystko zacznie wracać do normalności. Dzisiaj wiemy, że ta nadzwyczajna sytuacja potrwa znacznie dłużej. Nie mając wyboru musimy się w niej odnaleźć, starać się w miarę możliwości normalnie żyć i wykonywać nasze obowiązki, chociaż nie zawsze jest to łatwe.

Dzięki nowym technologiom informatycznym uzyskaliśmy możliwość płynnego komunikowania się i realizowania zajęć dydaktycznych. Władze UWr umożliwiły nam korzystanie z narzędzi Office 365, w tym z platformy MS Teams. Początkowo trudno było nam wykorzystywać wszystkie możliwości jakie niosą ze sobą wirtualne instrumenty. Większość pracowników i studentów nie była profesjonalnie przeszkolona do pracy z nimi. Wiele wysiłku i czasu zajęło (i nadal zajmuje) adaptowanie programów dydaktycznych z modelu tradycyjnego na model zdalny. Występowały (i nadal występują) prozaiczne problemy techniczne związane z niedostatecznie szybkimi łączami internetowymi w naszych domach czy słabymi procesorami w komputerach. Wszystko to przysparza nam sporej ilości kłopotów i stresu.

Mimo tych problemów, z jakimi przyszło nam się zmagać, zdalny proces dydaktyczny w naszym Instytucie został uruchomiony i funkcjonuje. Zarówno nauczyciele akademiccy, jak i studenci zdobywają nowe doświadczenia i zapewne z czasem, zajęcia zdalne przybierać będą coraz to lepszą formę. Tutaj chcę się zwrócić się do wszystkich naszych studentów, aby dzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami i ew. uwagami odnośnie tego co w zdalnej dydaktyce wymaga wzmocnienia, co należy poprawić lub z czego powinno się zrezygnować. Do tego celu mamy w dyspozycji forum Teams, na które Państwa serdecznie zapraszam. Dla tych, którzy się jeszcze na nim nie zalogowali poniżej podaję link:

Mając nadzieję, że razem i mimo wszystko z optymizmem przejdziemy przez ten trudny czas, życzę Państwu w imieniu zespołu dyrekcyjnego jak i własnym, spokojnych i pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych.

Krzysztof Kociubiński

Dyrektor ISM