Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Olimpiada geopolityczna 2019

Olimpiada to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego skierowana do studentów oraz doktorantów zainteresowanych geopolityką – interdyscyplinarną dziedziną wiedzy z pogranicza politologii, geografii, stosunków międzynarodowych, nauk wojskowych, bezpieczeństwa narodowego. I edycja zgromadziła 86 reprezentantów z Polski, Węgier, Turcji, Czech, Wielkiej Brytanii, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Białorusi.


Konkurs ma charakter etapowy; etap pierwszy to kwalifikacje wstępne polegające na napisaniu pracy dotyczącej wydarzeń na arenie stosunków międzynarodowych. Do etapu drugiego – okręgowego – awansują twórcy najlepszych prac oraz osoby spełniające warunki wymienione w regulaminie Olimpiady, jak choćby autorzy artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych umieszczonych na listach MNiSW. Etap ten będzie składał się z 60 pytań zamkniętych, zostanie przeprowadzony w Instytucie Studiów Międzynarodowych UWr. Do finału, poprzedzającego Zjazd Geopolityków Polskich, awansuje 20 najlepszych uczestników z Polski oraz regionu Eurazji.


Terminarz:

1 IV - 30 IV:    przyjmowanie zgłoszeń

1 V - 31 V:     I etap Olimpiady

VII:                 II etap Olimpiady

XII:                 III etap Olimpiady


Informacje szczegółowe, dotyczące procedur, awansu do etapu II czy nagród, dostępne są na stronie Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego ptg.edu.pl w zakładce „Olimpiada” oraz regulaminie (pobierz regulamin:  Regulamin_Olimpiady_Geopolitycznej_2019 (PDF ) 

Olimpiada-geopolityczna-2019