Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Płk rez. dr Dariusz Kryszk na ćwiczeniach Anakonda-16

Płk rez. dr Dariusz Kryszk na ćwiczeniach Anakonda-16

Płk rez. dr Dariusz Kryszk będzie obecny na ćwiczeniach Anakonda-16, ćwiczeniach wojsk sojuszniczych i partnerskich NATO. Jest to największe przedsięwzięcie szkoleniowe polskich sił zbrojnych w tym roku. W wydarzeniu planowany jest udział ponad 30 tys. wojskowych (w tym 12 tys. polskich żołnierzy), ćwiczenia odbywać się będą w kilku różnych lokalizacjach na terenie całego kraju.

Płk Dariusz Kryszk jest związany z Instytutem Studiów Międzynarodowych, gdzie prowadzi zajęcia ze Współczesnych Sił Zbrojnych dla studentów I r. bezpieczeństwa międzynarodowego. W trakcie szkolenia wojsk sojuszniczych będzie pracował w Centrum Prasowym na poligonie w Drawsku Pomorskim w charakterze senior advisor. Centrum Prasowe obsługuje akredytowanych dziennikarzy i wspiera działalność oficerów prasowych poszczególnych rodzajów wojsk i kontyngentów.

W załączeniu artykuł studenta I r. bezpieczeństwa międzynarodowego, Pana Filipa Olecha, w którym omówił  znaczenie szkolenia dla funkcjonowania NATO. Artykuł był elementem zaliczenia modułu Współczesne siły zbrojne.

                                                                                                                                                           Justyna Arendarska