Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Studenci Instytutu Studiów Międzynarodowych w projekcie „Debata o przyszłości Europy”

Członkowie SKN REM biorą udział w projekcie „Debata o przyszłości Europy”, który jest organizowany przy współpracy Fundacji Schumana i Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce. W ramach projektu studenci wypracowują rekomendacje w sprawie przyszłego rozwoju UE, które zostaną przedstawione posłom do Parlamentu Europejskiego, a także pogłębiają swoją wiedzę o działaniu instytucji Unii Europejskiej oraz uczestniczą w zaawansowanym szkoleniu z obsługi mediów społecznościowych. Podsumowaniem projektu będzie gra miejska w Warszawie z upominkami dla wszystkich uczestników i nagrodami dla najlepszych zespołów, która odbędzie się wiosną 2021 roku.

16 grudnia w ramach projektu studenci wzięli udział w wykładzie poświęconemu kompetencjom UE. Wykład przygotował dr Spasimir Domaradzki, wykładowca Uczelni Łazarskiego w Warszawie i członek Team Europe przy przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Wykładowca mówił między innymi o podziale kompetencji w UE oraz zasadach, którym podlega wykonywanie tychże kompetencji. Poruszony został także wątek REFIT – czyli Programu sprawności i wydajności regulacyjnej Komisji Europejskiej. Wykład był otwarciem serii spotkań, w którym studenci dyskutują z ekspertami i pogłębiają swoją wiedzę na temat funkcjonowania Unii Europejskiej.


Aleksandra Suchecka, wiceprezes SKN REM

dr Marcin Koczan, opiekun naukowy SKN REM