Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Studenci i doktorant ISM laureatami Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej

W sobotę 27 lutego odbył się finał III Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Geopolityczne i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie. 


Jan Pabisiak, student stosunków międzynarodowych (i międzyobszarowych studiów indywidualnych) zajął I miejsce w finale III Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej.  Aleksy Borówka, doktorant w Instytucie Studiów Międzynarodowych, zajął III miejsce, a Kacper Kociumbas, student stosunków międzynarodowych, uplasował się na miejscu X.    


Międzynarodowa Olimpiada Geopolityczna to konkurs Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego skierowany do młodych osób zainteresowanych geopolityką – interdyscyplinarną dziedziną wiedzy z pogranicza politologii, geografii, stosunków międzynarodowych, nauk wojskowych i bezpieczeństwa narodowego. W III edycji wzięło udział 133 uczestników (w tym 48 reprezentantów zagranicznych uczelni), a do finału awansowało 22 uczestników reprezentujących Węgry, Rumunię i Polskę. 

Lista laureatów i finalistów znajduje się na stronie Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego https://ptg.edu.pl/3-edycja-2020/.