Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wizyta w 6 batalionie powietrznodesantowym

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego wraz z opiekunem Koła, dr Michałem Piekarskim złożyli wizytę w 6 batalionie powietrznodesantowym w Gliwicach.

Podczas wizyty, która miała miejsce 11 marca 2019 roku, studenci dowiedzieli się o przeznaczeniu i organizacji batalionu. Dzięki uprzejmości starszego podoficera dowództwa batalionu, chor. Artura Zielińskiego możliwe było poznanie wykorzystywanego tam sprzętu (spadochrony desantowe,  uzbrojenie strzeleckie, wyposażenie medyczne, łączności i inżynieryjno – saperskie).

Studenci zwiedzili także salę tradycji, gdzie zgromadzono liczne eksponaty dotyczące tradycji polskich wojsk powietrznodesantowych i udziału w działaniach poza granicami państwa.

W programie wizyty znalazło się także zapoznanie grupy z procesem naboru do zawodowej służby wojskowej, zwłaszcza pod kątem szkolenia absolwentów wyższych uczelni cywilnych.

Wyjazd był jednocześnie rewizytą w odpowiedzi na obecność delegacji żołnierzy 6 batalionu w ISM w dniu 18 grudnia 2017 roku.

6-batalion