Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Zaproszenie na konferencję naukową „30 lat pojednania polsko - niemieckiego. Sukcesy i wyzwania”

Zakład Studiów Strategicznych i Europejskich Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr. we współpracy z Ośrodkiem Badań Regionalnych i Obszarów Pogranicza oraz Sekcja Socjologii Etniczności Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zapraszają na konferencję naukową „30 lat pojednania polsko-niemieckiego. Sukcesy i wyzwania”, która odbędzie się dnia 27.11.2019 roku w siedzibie w/w Instytutu.

Okazją do zorganizowania konferencji jest 30-lecie Mszy Pojednania, która odbyła się 12.11.1989 r. w Krzyżowej na Dolnym Śląsku i stała się symbolem nowego otwarcia w relacjach polsko-niemieckich po 1989 roku. Gościem honorowym konferencji będzie ks. abp Alfons Nossol, inicjator historycznej Mszy Pojednania. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa Federalnej Fundacji ds. Badania Dyktatury SED pt. „Od pokojowej rewolucji do jedności Niemiec”.

Konferencja objęta została patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Miejsce: Wydział Nauk Społecznych, budynek Instytutu Politologii, Aula B

Czas: 27.11.2019, godz. 10.00

Program:  PROGRAM-KONFERENCJI (PDF)

Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym